הפתעות במכירת דירות ירושה

הפתעות במכירת דירות ירושה

אין ספק, כי תנופת הבנייה לא פסחה על ירושלים. הוועדה המקומית מדווחת על קרוב ל-10,000 יחידות דיור, המצויות בהליכי תכנון מתקדמים ומקצתן אף בשלבי הגשה לרישוי. פן נוסף, שאנו פחות ערים אליו, הוא התוספת הנדיבה של זכויות בנייה שאושרו בשנים האחרונות בשכונות הוותיקות בעיר. לצד הרווח הכלכלי הגלום בפוטנציאל ההרחבה של דירות ישנות, אשר בדרך כלל משתקף גם בשווי הנכס, חושפות אותנו תוכניות בניין עיר ("תב"עות") חדשות גם לדרישות תשלום שיוטלו עלינו, עת נבקש לממש את הנכס שברשותנו.

לקריאת המאמר כולו >

הצורך במתווך נדל"ן במכירה או קניית נכס

מכירה או קנייה של נכס במקרקעין הן בדרך כלל העסקאות הכי יקרות וחשובות בחיינו העסקיים. עסקאות כאלה מלוות בהמון התלבטויות וספקות עד לשלב של קבלת ההחלטה על סגירת חוזה. מעבר לדירה חדשה משפיע על התא המשפחתי בהרבה תחומים כמו למשל העברת הילדים לגנים ובתי ספר חדשים, הסתגלות לחברה ולשכנים החדשים, דרכי הגעה למקום העבודה או אפילו חיפוש עבודה חדשה ועוד.

לקריאת המאמר כולו >

קווי יסוד לקראת חתימת חוזה למכירת דירה

מכירת דירה מהווה את אחד הצעדים הכלכליים והאישיים המשמעותיים הנקרים בדרכו של אדם. התהליך הינו מורכב, ודורש התמצאות מקצועית בענייני רישום ומיסוי . להלן מספר נקודות ועצות שכדאי לתת עליהן את הדעת קודם ביצוע עסקת מכר/רכישת דירה.

לקריאת המאמר כולו >

השקעות נדל"ן: מה לבדוק לפני שנכנסים לעסקה?

שוק משקיעי הנדל"ן בישראל כבר אינו מורכב רק ממשקיעים מקצועיים. גם זוגות צעירים שאין ברשותם הון עצמי לקנות דירה למגורים נכנסו לשוק, כמו גם משקיעים חובבים אחרים שהצטרפו לטרנד החם של השנים האחרונות. אז מה צריך לבדוק לפני שנכנסים לעסקה שכזו?

לקריאת המאמר כולו >